Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Rrezikon helikopterin e policisë pasi e goditi me lazer, i riu përfundon në burg: Kujtova se ishte Ufo

Rrezikon helikopterin e policisë pasi e goditi me lazer, i riu

Një burrë që shkëlqeu me lazer sytë e një piloti helikopteri policie është përshkruar si një “idiot” dhe “gënjeshtar” nga një gjykatës.

Benjamin Fort i tha policisë se ai mendonte se avioni mbi Keighley në West Yorkshire ishte një UFO në një përpjekje për të shpjeguar veprimet e tij.

Helikopteri po merrte pjesë në operacionet e kërkimit për një grua të zhdukur në atë kohë.

Gjykatësi Jonathan Rose e burgosi ??Fortin për gjashtë muaj dhe i tha se do ta kishte dërguar në burg për më gjatë nëse do të kishte mundësi.

Prokurori Paul Canfield i tha Gjykatës së Bradford Crown se si piloti kishte mbyllur sytë si refleks ndaj dritës dhe më pas manovroi avionin për të mbrojtur veten dhe kolegun e tij.

Një oficer policie në helikopter, i cili kishte fluturuar nga Manchester në Keighley në gusht 2020, ishte në gjendje të drejtojë kolegët në vendin e pajisjes që rezultoi në arrestimin e Fort.

Fort, 39 vjeç, nga Parkwood Rise në Keighley, kishte kërkuar falje dhe fillimisht pretendoi se ishte duke kërkuar lepuj.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore