Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Rrahje të dhunshme në fabrikën më të madhe të iPhone, njerëzit masakrohen në rrugë

Rrahje të dhunshme në fabrikën më të madhe të

Protesta të dhunshme kanë shpërthyer në fabrikën më të madhe të iPhone në Zhengzhou, Kinë.

Në pamjet e publikuara në media dhe rrjete sociale mund të shihet momenti kur disa punonjës thyejnë kamerat e sigurisë dhe dritaret e fabrikës ku punojnë si dhe dhunojnë me shkelma e shkopinj njerëzit që hasin në rrugë.


Skenat e rralla të protestës së dhunshme vijnë si shenjë zhgënjimi me rregullat super të ashpra të vendit për COVID-19, si dhe problemet me pagesat dhe rregullat e fabrikës së iPhone në Kinë.

Disa prej protestuesve thanë se marshimet e dhunshme të tyre vijnë pas një plani për të vonuar pagesat e bonusit. Njerëzit me kostume dhe shkopinj brohorisnin në rrugë:

Ndërkohë policia përdori edhe gaz lotjsellës për të shpërndarë turmat.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore