Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

'Ra nga një ndërtesë', gjendet i vdekur diplomati zviceran

'Ra nga një ndërtesë', gjendet i vdekur diplomati

Policia iraniane ka njoftuar një hetim për vdekjen e diplomatit zviceran, trupi i të cilit u gjet të martën në mëngjes në këmbët e një ndërtese.

“Njësitë e specializuara të policisë janë në proces të shqyrtimit” të rrethanave rreth vdekjes së “52-vjeçarit shtetas zviceran i punësuar nga ambasada zvicerane në Teheran”, tha policia në një deklaratë të shkurtër në internet. Mojtaba Khaledi, zëdhënës i shërbimit kombëtar të shpëtimit, tha se trupi u gjet në mëngjes nga një kopshtar pasi diplomati “ra nga një kullë [rezidenciale] në Kamranieh”, një lagje veriore e Teheranit.

Khaledi i tha agjencisë së lajmeve AFP se diplomati jetonte në bllokun e kullës dhe kishte rënë nga kati i 17-të, raporton aljazeera. “Ky person ishte sekretari i parë i ambasadës zvicerane”, tha Khaledi. “Shkaku i rënies së saj ende nuk është përcaktuar”, shtoi ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore