Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Putin "thikë pas shpine"/ Pëson humbjen e radhës në luftë, gjenerali i lartë vritet në fushëbetejë

Putin "thikë pas shpine"/ Pëson humbjen e radhës

Sipas raportimeve të fundit nga fushëbeteja në Ukrainë, presidenti rus Vladimir Putin ka humbur një tjetër gjeneral nga luftimet me Kievin.

Gjeneral-majori Dmitry Ulyanov, 44 vjeç, ishte rikthyer në shërbimin aktiv si komandant në pushtimin ukrainas të Rusisë, pasi kishte dalë në pesnion disa kohë më parë. Raportohet se ai vdiq në një përleshje zjarri kur u sulmua nga një grup sabotues ukrainas këtë javë.

Vdekja e Ulyanov nuk është hera e parë që Putin ka humbur një ushtarak të lartë në radhët e tij, pasi vrasja e tij shënon humbjen e dhjetë të kësaj natyre.

Ulyanov më parë kishte shërbyer si Shef i Shtabit të Divizionit të 7-të Ajror, komandant i regjimentit të artilerisë 1141 dhe komandant i Divizionit të 98-të Ajror rus.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore