Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Putin me 'letra të hapura': Propozimi kinez për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, mund të merret parasysh

Putin me 'letra të hapura': Propozimi kinez për t’i

Presidenti rus Vladimir Putin në konferencën e përbashkët me homologun kinez, Xi Jinping, ka deklaruar se propozimi i Kinës për paqe në Ukrainë, mund të merret për bazë për t’i dhënë fund konfliktit.

Megjithatë Putin nuk ka hezituar të justifikoi veprimet e tij dhe theksuar se paqja mund të arrihet nëse Perëndimi dhe Kievi janë të gatshëm ta pranojnë.

Udhëheqësi rus theksoi se gjatë një takimi disa orësh së bashku me presidentin kinez i kanë kushtuar rëndësi të madhe propozimit të Pekinit.

Vlen të theksohet se, vizita e presidentit kinez në Moskë është parë me një sy kritik nga pothuajse çdo vend perëndimor.

Sakaq, të shumta janë kritikat dhe mesazhet se Kina duhet paralajmëruar që të mos tentojë ta ndihmojë Rusinë me furnizime me armë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore