Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Pse japonezët janë tifozë shembullorë/ Ata mbushën rrugët, por...me kriterin që s'ju shkon në mend (VIDEO)

Pse japonezët janë tifozë shembullorë/ Ata mbushën

Kur arbitri i ndeshjes Gjermani-Japoni dha bilbilin e fundit që gjeti aziatikët duke fituar 2-1 (me përmbysje) në Japoni, tashmë ishte mesnatë... Megjithatë, në shumë qytete të vendit njerëzit që e ndiqnin ndeshjen me ankth festuan me gjithë shpirt.

Vetëm ata u kujdesën të dëshmonin se sa të veçantë janë duke respektuar bashkëqytetarët e tyre që punonin apo ktheheshin në shtëpi nga një ditë e lodhshme pune.


Kështu kur semafori ishte i kuq, mbulonin të gjithë sipërfaqen e rrugës, por sapo kthehej i gjelbër, ngjiteshin në trotuar...

Megjithatë, skena ishte po aq festive në Doha, ku brenda stadiumit protagonistët e suksesit të madh ishin pranë tifozëve të tyre që ndodheshin brenda stadiumit...ndërsa të furishëm ishin edhe festimet e japonezëve që nuk kishin biletë dhe e panë ndeshjen nga Fan Zone.

 

 Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore