Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Protestat masive, populli libanez kërcënon shtetin: Bëni gati gijotinat, s'do ndalemi me kaq

Protestat masive, populli libanez kërcënon shtetin: Bëni gati

Protestuesit në Liban kanë kërcënuan me dhunë të mëtejshme pas kaosit të ndodhur në Bejrut ditët e fundit duke mësyrë nëpër ministry.

Qyteti i Bejrutit u shkun nga një shpërthim vdekjeprurës më 4 gusht dhe ishte kjo arsyeja që shtynë në protesta të dhunshme.

Edhe pse akoma nuk është drejtuar gishti nga fajtori, shumë qytetarë libanezë bëjnë përgjegjës shtetin dhe korrupsionin që ka përfshirë qeverinë në këtë ngjarje që rezultoi me 158 të vdekur.

Mbi 6000 persona të tjerë mbetën të plagosur nga shpërthimit që shkaktoi një tym të madh në formë kërpudhe, të ngjarshme me një bombë atomike.

Një zyrtar i sigurisë tha se ekspertët francezë po punojnë në vendin e katastrofës që ka krijuar një krater 43 metra të thellë në zonën e portit.

Nëpër rrjete sociale protestuesit po flasin me gjuhë të ashpër ndaj shtetit madje duke i kërcënuar me fjalët: “Bëni gati gijotinat pasi mllefi ynë nuk përfundon me një ditë”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore