Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Protestat kundër masave anti-covid/ Ministria e Brendshme italiane: Alarm për rrezikun e tensioneve sociale

Protestat kundër masave anti-covid/ Ministria e Brendshme italiane: Alarm

Ministria e Brendshme e Italisë ka ngritur shqetësimin se vendi mund të përfshihet nga tensione sociale të forta, pas rregullave të reja anti-covid të miratuara nga qeveria.

Sipas tyre, demonstratat e fundit në Napoli, Romë e Torino, janë “një kambanë alarmi”.

Zemërimi dhe zhgënjimi që po shtohen në vend dhe që sot përfshijnë kategori të ndryshme shoqërore, mund të bëhen mundësia perfekte për ata që kanë interes për të nxitur tensionet, paralajmëron Ministria e Brendshme italiane.

"Çështja e rendit publik është bërë shumë e ndjeshme dhe situatat më të rrezikshme duhet të zbuten", thuhet në deklaratë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore