Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Protesta në temperatura -15C në Rusi, arrestohen më shumë se 2 mijë persona të arrestuar, mes tyre edhe bashkëshortja e Navalnit

Protesta në temperatura -15C në Rusi, arrestohen më shumë se

Policia ruse ka arrestuar më shumë se 2,000 njerëz, mes tyre edhe gruaja e  gjatë Navalnyprotestave në të gjithë vendin në mbështetje të liderit të burgosur të opozitës Alexei Navalny.

Yulia Navalnaya konfirmoi arrestimin në Moskë përmes një postimi në Instagram nga furgoni policor, duke kërkuar ndjesë për fomulimin e postimit, pasi po shkruante me dritë të dobët në furgon.

Dhjetëra mijëra njerëz kundërshtuan policinë, për t'u bashkuar me tubimet, një shfaqje e madhe e pakënaqësisë kundër Presidentit Vladimir Putin.

Protesta në temperatura -15C në Rusi, arrestohen më shumë se

Në Moskë, policia u pa duke rrahur dhe tërhequr zvarrë protestuesit.

Navalny, kritiku më i fortë i Putin, bëri thirrje për protesta pas arrestimit të tij fundjavën e kaluar.

Protesta në temperatura -15C në Rusi, arrestohen më shumë se

Ai u arrestua në 17 Janar pasi u rikthye në Moskë nga Berlini, ku ai ishte duke u rikuperuar nga një helmim thuajse fatal në Rusi gushtin e kaluar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore