Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Prindërit e harruan në makinë për orë të tëra, foshnja tre muajshe ndërron jetë nga…

Prindërit e harruan në makinë për orë të

Një foshnjë tre muajshe ka ndërruar jetë në SHBA, pasi prindërit e harruan në makinë.

Që nga fillimi i vitit, në SHBA janë numëruar 14 raste të ngjashme, ku ky foshnjë është i 15-ti që humb jetën në mënyrë kaq tragjike. Aaroni i vogël, vetëm 3 muajsh, jetonte në Uashington me prindërit e tij.

Sipas mediave, mjekët ka marrë një telefonatë për të shkuar në një shtëpi ku ndodhej një foshnjë që nuk reagonte ndaj stimujve të prindërve. Aty ekipet e shpëtimit kanë konstatuar se fëmija kishte pësuar arrest kardiak. Prindërit thanë se e kishin lënë fëmijën e tyre në makinë për një numër të paditur orësh.

Duhet theksuar se në Uashington ditët e fundit temperaturat kanë qenë mbi 35 gradë Celsius, si pasojë fëmija nuk ka mundur të mbijetojë brenda makinës dhe temperaturave që janë rritur brenda saj. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore