Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Prag lufte? Dy ushtarë të Azerbajxhanit qëllohen nga forcat armene

Prag lufte? Dy ushtarë të Azerbajxhanit qëllohen nga forcat

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njoftoi se ushtarët armenë hapën zjarr mbi pozicionet e Azerbajxhanit në drejtim të kufirit të dy vendeve në Kelbajar.

Në deklaratën e ministrisë, thuhet se pozicionet e Azerbajxhanit në provincën Kelbajar ishin nën zjarr të rëndë me armë zjarri nga pozicionet armene në provincën Basargecher.

Në deklaratë theksohet se dy ushtarë azerbajxhanas u plagosën nga zjarri i hapur nga ushtria armene.

Gjithashtu ministria shton se ushtria azerbajxhanase u përgjigj me zjarr dhe se e gjithë përgjegjësia për tensionin në rritje përgjatë kufirit të saj është e Armenisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore