Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Po vjen stuhi e rrezikshme dëbore”, autoritetet greke paralajmërojnë qytetarët: Kufizoni lëvizjet

“Po vjen stuhi e rrezikshme dëbore”, autoritetet greke

Greqia lindore do të përfshihet ditën e nesërme nga një stuhi e rrezikshme dëbore, të cilën meteorologët e kanë quajtur “Barbara”.

Stuhia do të prekë Atikën veriore, veri-lindore dhe veri-perëndimore.

Ministria për Mbrojtjen e Qytetarit u ka dërguar banorëve të Atikës në orën 06.59 të pasdites sot një mesazh paralajmërues për reshjet e rrezikshme të dëborës që pritet të nisin nesër, 5 shkurt.

Autoritetet u bëjnë thirrje nëpërmjet mesazhit “Alert” banorëve të zonave të kufizojnë lëvzjet e tyre të panevojshme dhe të ndjekin udhëzimet përkatëse dhe të tregojnë kujdes.

“Mesazh paralajmërues për reshje të rrezikshme bore nga mesdita e datës 02.05.2023 në veri, veri-lindje dhe very-perëndim të Atikës. Kufizoni lëvizjet e panevojshme dhe ndiqni udhëzimet e Autoriteteve”, shkruhet në mesazhin alert që iu dërgua sot qytetarëve.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore