Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

VIDEO/ Po raportonte live nga vendi i ngjarjes, gazetari goditet nga dega e pemës dhe rrëzohet në tokë

VIDEO/ Po raportonte live nga vendi i ngjarjes, gazetari goditet nga dega e

Lufta e gazetarëve në terren është po aq e vështirë sa ndonjëherë duhet të përballen dhe me dëmtimet fizike.

Së fundmi një video e shpërndarë në rrjetet sociale është bërë virale, teksa shihet një gazetar i cili goditet nga një degë peme gjatë raportimit live.

Ndërkohë bëhet me dije se uragani Ian i kategorisë 4 ka mbërritur në Fort Myers, Florida me erëra të forta prej 255 km/h. Ian është stuhia e pestë më e madhe që ka goditur kontinentin e SHBA-së dhe Weather Channel ndodhej aty për të raportuar ngjarjen.

Jim Cantore ishte në vendin e ngjarjes për të dokumentuar stuhinë, një detyrë që sigurisht nuk është pa rreziqe. Cantore po raportonte live, kur u godit nga një degë pemë duke e rrëzuar në tokë.

“Ky është një nga uraganet më të këqij në të cilin kam qenë ndonjëherë. Mund të jetë më i keqi për sa i përket mbulimit të mbi 25 viteve dhe 90 stuhive”, ka thënë ndër tjerash ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore