Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Po festonte datëlindjen e vajzës së tij, raketat ruse i marrin jetën trajnerit ukrainas të boksit (VIDEO)

Po festonte datëlindjen e vajzës së tij, raketat ruse i marrin

Familja, miqtë dhe kolegët e varrosën një trajner boksi ukrainas të vrarë në një sulm me raketa ruse që shkatwrroi murin e jashtëm nga apartamenti ku ai kishte festuar së fundmi ditëlindjen e katërt të vajzës së tij. Një video e fundit familjare tregoi vajzën e tij duke buzëqeshur dhe duke fryrë qirinj në tortën e saj të ditëlindjes, ndërsa Korenovskyi qëndronte pas saj në kuzhinë, duke mbajtur një fëmijë tjetër në krahë.

Muri i jashtëm i kuzhinës tani është zhdukur, duke e lënë dhomën të ekspozuar ndaj elementeve. Njësitë e tij moderne të verdha janë qartë të dukshme nga jashtë, por karriget, një tavolinë, një tas me fruta dhe sende shtëpiake si mikrovalë mbeten të patrazuara.

Qindra njerëz morën pjesë në shërbimin përkujtimor për Mykhailo Korenovskyi, një nga të paktën 44 personat e vrarë në sulmin në Dnipro në Ukrainën lindore qendrore.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Reuters (@reuters)

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore