Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Po bën xhiron e rrjetit/ Biden ofendon gazetarin në konferencën për shtyp: Bir kur** (Video)

Po bën xhiron e rrjetit/ Biden ofendon gazetarin në konferencën

SHBA- Momenti kur Presidenti Joe Biden quajti një gazetar nga kanali Fox “bir kurve” në një konferenc në Shtëpinë e Bardhë të hënën pasdite, po bën xhiron e rrjetit. 

Sharja e Presidentit erdhi ndërsa gazetarët po bënin pyetje ndërsa dilnin nga dhoma Lindore pas një takimi të Këshillit të Konkurrencës në Shtëpinë e Bardhë mbi përpjekjet për të ulur çmimet.

Korrespondenti i Shtëpisë së Bardhë të Fox, Peter Doocy e pyeti Bidenin: A mendoni se inflacioni është një detyrim politik në terma afatmesëm?”

“Është një aset i madh — më shumë inflacion,” tha Biden. “Çfarë budallaqesh”.

Doocy tha në Fox të hënën se vonë në mbrëmje  Biden e mori në telefon menjëherë për të kërkuar falje për komentin e tij.

“Brenda rreth një ore nga ai incident ai mori në telefon dhe më tha: “Nuk është asgjë personale, mik,” tha Doocy.

”Patëm një telefonatë të mirë,” shtoi ai. Doocy tha se i tha Bidenit se planifikon të vazhdojë t’i bëjë pyetje të papritura dhe se Presidenti iu përgjigj pozitivisht komentit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore