Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Për çfarë po bëni qejf?“/ Putin "del nga vetja" dhe iu ngre zërin zyrtarëve të tij: Po zgjat shumë, kur do…

“Për çfarë po bëni qejf?“/ Putin "del nga

Teksa lufta me Ukrainën vijon ende duket se Presidenti rus Vladimir Putin ka humbur gjakftohtësinë. 

Sipas mediave të huaja gjatë takimit të parë të qeverisë së tij për 2023-shin Putin ka dalë nga vetja teksa ka patur një konfrontim me fjalë me një nga ministrat e tij.


Putin akuzoi Denis Manturov për vonesa burokratike në porositjen e avionëve civilë dhe ushtarakë.


“Shumë kohë, po zgjat shumë. Për çfarë po bëni qejf, kur do të nënshkruhen kontratat”, ka thënë Putin, që në fakt nuk i ka kritikuar zyrtarët e tij në publik.
tha lideri rus, i cili kurrë nuk ka qenë ai që është përmbajtur në kritikimin e zyrtarëve të lartë në publik.

Takimi i parë i qeverisë erdhi në të njëjtën ditë kur Presidenti Putin zëvendësoi komandantin e tij të lartë në Ukrainë pas vetëm tre muajsh në krye.

Gjenerali Sergei Surovikin u emërua në tetor pas një sërë pengesash në pushtimin rus të Ukrainës, por ai nuk ka arritur të ndryshojë rrjedhën e luftës.

Në një video-telefonatë ndryshe optimiste të shfaqur në televizionin rus, në të cilën presidenti Putin vlerësoi trajtimin e ekonomisë nga ministrat e tij, Presidenti Putin e ndërpreu vazhdimisht zotin Manturov, ndërsa ministri detajonte planet për aeroplanë, helikopterë dhe varka.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore