Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Pasha i vogël, do të jap çokollata”/ Biseda RRËQETHËSE mes personelit dhe fëmijës nën rrënoja: Duro pak, mos e lëviz...

“Pasha i vogël, do të jap çokollata”/ Biseda

Ndërsa një ekip shpëtimi po kujdesej të nxirrte një fëmijë nga rrënojat, përveç pamjes së trishtë, prekëse ishte dhe biseda mes personelit dhe të voglit.

“Pasha i vogël po të nxjerrim edhe pak fare duro, por mos e lëviz kokën, do të jap çokollatë. Pasha i vogël, je mirë, të lutem vetëm mos qaj. A ke pirë ujë? Na pi pak ujë tani. Unë jam këtu me ty, jam në krahun tënd,” – i fliste një djalë, pjesë e ekipit të shpëtimit, fëmijës i cili duket i trembur nën një godinë tërësisht të shkatërruar.

Një tërmet tragjik goditi Turqinë mëngjesin e së hënës duke shkaktuar mbi 1900 viktima dhe mijëra të plagosur.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 26 kilometra nga qyteti Nurdagi dhe rreth 33 kilometra larg qytetit Gaziantep, tha Shërbimi Gjeologjik amerikan.

Bëhet me dije se ka pasur edhe tërmete pasuese, përfshirë edhe një me magnitudë 7.5 ballë të shkallës rihter.

Ekipet e emergjencave po punojnë për nxjerrjen e personave që ndodhen nën rrënoja dhe që mendohet të shkojnë në disa qindra.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore