Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Pas Ukrainës, Putin lë në terr total një tjetër shtet/ 70 raketa ruse rrafshojnë impiantet elektrike

Pas Ukrainës, Putin lë në terr total një tjetër shtet/

Zona të tëra të Ukrainës kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e sulmeve të radhës të Rusisë, që ka qëlluar 70 raketa.

Nga informacionet e fundit rezulton se tre stacione elektrike janë shkëputur nga rrjeti kombëtar i vendit.

Konkretisht, pa energji kanë mbetur qytetet e Lvivit, Odesës, Kievit dhe Leopolit, në perëndim të Ukrainës.

Ndërkohë, “blackout-i” masiv është shtrirë edhe në Moldavinë fqinje prej disa ditësh, kur Moska intensifikoi sulmet ndaj infrastrukturës energjetike ukrainase.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore