Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Pas 36 biletash, fiton shumën e paimagjinueshme prej 1 miliardë dollarësh në llotari

Pas 36 biletash, fiton shumën e paimagjinueshme prej 1 miliardë

Pas një rekordi prej 36 biletash, shorti i 37-të i lotarisë Mega Millions prodhoi një fitues të vetëm 1 miliard dollarë natën e kaluar kur një biletë lotarie e shitur në Michigan përputhej me të pesë numrat.

Ishte hera e tretë që një çmim i parë i lotarisë ishte rritur në më shumë se 1 miliard dollarë dhe hera e dytë që një biletë e vetme fitoi 1 miliard dollarë ose më shumë.

Publiku është elektrizuar dy javë nga ngritja meteorike e çmimeve të lotarisë Mega Millions dhe Powerball, të cilat të dy në të njëjtën kohë vendosin rekorde për bileta të shitura. 

Fituesi i shumës së paimagjinueshme do të zgjedhë midis pagimit të 1 miliard dollarë në 30 pagesa në vit për 29 vjet ose shumës së parave cash prej 739.6 milion dollarë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore