Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Paralajmërimi i frikshëm/ "SHBA është në prag të luftës me Rusinë dhe Kinën"

Paralajmërimi i frikshëm/ "SHBA është në prag

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, beson se Uashingtoni është aktualisht në prag të luftës me Moskën dhe Pekinin. Tass shkruan se në një intervistë për Wall Streel Journal, Kissinger ka rrëfyer frikën e tij destabilizimin që e pret planetin.

“Ne jemi në prag të luftës me Rusinë dhe Kinën për çështjet të cilat i krijuam pjesërisht, pa asnjë koncept se si do të përfundojë kjo apo çfarë supozohet të çojë”, tha ai.

Kissinger propozon që vendet të mos kthehen kundër njëri-tjetrin dhe të mos krijojnë tensione.

"Nuk mund të thuash vetëm tani se do t'i ndajmë dhe do t'i kthejmë kundër njëri-tjetrit. Gjithçka që mund të bëni është të mos përshpejtoni tensionet dhe të krijoni opsione, dhe për këtë duhet të keni një qëllim,”- shtoi Kissinger.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore