Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

PANIK në Gjermani/ Sulmi me thikë tmerron pasagjerët, dy të vdekur dhe disa të plagosur

PANIK në Gjermani/ Sulmi me thikë tmerron pasagjerët, dy të

Dy persona u vranë sot në një sulm me thikë në një tren në Gjermani, raportojnë mediat gjermane. Sipas informacioneve paraprake, autoritetet po flasin për shtatë pasagjerë të cilët u plagosën në sulmin në një tren rajonal që linjës Kiel-Hamburg, dy prej të cilëve nuk mundën t’u mbijetonin plagëve të marra.

Policia arriti të arrestojë sulmuesin në stacionin Brokstedt menjëherë pas incidentit të përgjakshëm, tha një zëdhënës i policisë federale. Sipas informacioneve të BILD, autori mësohet të jetë sirian. Arsyet e sulmit mbeten të paqarta.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore