Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Pamjet me dron tregojnë sa i fuqishëm ishte shpërthimi në Bejrut (Video)

Pamjet me dron tregojnë sa i fuqishëm ishte shpërthimi në

Pas shpërthimit fatal që ndodhi në Liban, pjesë të kryeqytetit janë rrafshuar. Në rrjetet sociale kanë filluar të shfaqen një sërë videosh të momentit të shpërthimit dhe të pasojave që janë shkaktuar.

Rrugët janë të mbushura me rrënoja, të lënduar ka në të gjitha anët, kurse zona të caktuara të qytetit janë shkatërruar plotësisht.

Se sa i fuqishëm dhe shkatërrimtar ishte shpërthimi e dëshmojnë më së miri pamjet e filmuara nga ajri me dron.

Ekipet e shpëtimit janë duke vazhduar të pastrojnë zonën ku ndodhi shpërthimi, dhe besohet se ka shumë qytetarë të ngujuar në rrënoja. Deri më tani raportohet për mbi 135 të vdekur dhe 5 mijë tjerë të lënduar. Besohet se numri i viktimave do të jetë më i lartë në ditët në vazhdim.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore