Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

PAMJE të frikshme/ Momenti kur tërmeti me magnitudë 7.8 goditi Turqinë, zhurmë dhe lëkundje drithëruese

PAMJE të frikshme/ Momenti kur tërmeti me magnitudë 7.8 goditi

Një tërmet me magnitudë 7.8 ballë i shkallës rihter ka goditur në orën 04:17 minuta lagjen Pazarc?k të Kahramanmara?, Turqi. Tërmeti është ndjerë në shumë qytete, duke përfshirë ?anl?urfa dhe Dijarbak?r.

Sipas “CNN” deri më tani raportohet për mbi 237 viktima mbi më shumë se 600 të plagosur, ndërsa qindra qytetarë të tjerë kanë mbetur nën rrënoja.

VIDEON E GJENI DUKE KLIKUAR KËTU

Tërmeti ndodhi 23 kilometra (14.2 milje) në lindje të Nurdagi, provincën Gaziantep, në një thellësi prej 24.1 kilometrash (14.9 milje), tha Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS). Nurdagi ndodhet përgjatë kufirit Turqi-Siri dhe tërmeti u ndje në disa vende të rajonit, duke përfshirë Sirinë dhe Libanin.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore