Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Pamje të frikshme/ 7 milionë banorë në ankth, rrezikon të çahet diga (FOTO)

Pamje të frikshme/ 7 milionë banorë në ankth, rrezikon

KINË - 12 persona kanë humbur jetën dhe mijëra të tjerë janë detyruar të braktisin banesat e tyre në Kinë, pas përmbytjeve katastrofike.

Qytetarët janë në alarm, pasi një digë në Kinën Qendrore mund të shkatërrohet në çdo moment, pasi prurjet janë shtuar në mënyrë të frikshme.

Sipas ushtrisë, diga Yihetan në Luoyang ka pësuar një çarje prej 20 metrash, duke lënë në ankth 7 milionë banorët e këtij qyteti. Shpërthimi i saj do kishte pasoja katastrofike për zonën.

Sipas mediave të huaja, me dhjetëra qytete janë bllokuar për shkak të përmbytjes së rrugëve, ndërsa qindra persona raportohen të zhdukur.

Si pasojë e motit të keq, shumë fluturimet janë anuluar. Pak ditë më parë kujtojmë se edhe Gjermania dhe Belgjika u goditen nga përmbytje katastrofike, ku u regjistruan dhjetëra viktima./Gazeta SHQIP

Pamje të frikshme/ 7 milionë banorë në ankth, rrezikonPamje të frikshme/ 7 milionë banorë në ankth, rrezikonPamje të frikshme/ 7 milionë banorë në ankth, rrezikonPamje të frikshme/ 7 milionë banorë në ankth, rrezikon

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore