Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Pamje spektakolare/ Meteori ndriçon qiellin mbi Kanada me një dritë ngjyrë blu

Pamje spektakolare/ Meteori ndriçon qiellin mbi Kanada me një

Pamje të pabesueshme tregojnë momentin kur një meteor verbues ndriçoi qiellin me ngjyrë blu të fortë ndërsa fluturonte mbi Kanada.

Ngjarja e pabesueshme u kap Alberta gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës.

Në pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë së një shtëpie, duket kur gjithçka kthehet në një ngjyrë blu, ndërsa meteori përshkon qiellin.

Pamje spektakolare/ Meteori ndriçon qiellin mbi Kanada me një

Një banor i cili pa fenomenin, tha se kishte mbetur i shokuar dhe se nuk kishte parë kurrë më parë një gjë të tillë.

Sipas ekspertëve, disa fragmente të këtij meteori, duhet të kenë rënë në Tokë.

Geoff Robertson, ish presidenti i Edmonton Center i Shoqërisë Mbretërore Astronomike të Kanadasë,  tha se meteori kishte të ngjarë të ishte sa rreth madhësisë së një frigorifer dhe disa copa të vogla mund t’i kenë mbijetuar rënies së tij në tokë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore