Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Pamje apokaliptike/ Shembet ura në Brazil, vdesin 3 persona dhe regjistrohen dhjetëra të zhdukur (VIDEO+FOTO)

Pamje apokaliptike/ Shembet ura në Brazil, vdesin 3 persona dhe

Një ngjare e rëndë ka ndodhur së fundmi në Brazil.

Sipas raportimeve të mediave të huaja mësohet se të paktën tre persona vdiqën dhe 14 të tjerë u plagosën kur një urë u shemb në shtetin Amazon. 

Nga ana tjetër në një deklaratë autoritetet thanë se nuk e përjashtojnë mundësinë që numri i të vdekurve të rritet edhe më tej, pasi dhjetra të tjerë janë ende të zhdukur.

Ura, pjesë e rrjetit rrugor pranë Carreiro, 100 kilometra nga kryeqyteti i shtetit Manaus, u shemb mëngjesin e djeshëm.

Viktimat janë dy burra, njëri 39 vjeç dhe i dyti i paidentifikuar dhe një grua 66 vjeç.

Pamje apokaliptike/ Shembet ura në Brazil, vdesin 3 persona dhe


Një zyrtar i Departamentit të Zjarrfikësve të Amazon paralajmëroi se numri i të vdekurve mund të rritet. “Disa po flasin për tetë, dymbëdhjetë, pesëmbëdhjetë viktima,” tha ai, sipas uebsajtit të lajmeve G1.

“Ne gjetëm një kobi (makinë me shumë vende) që kishte disa pasagjerë, por ende nuk kemi mundur t’i gjejmë ata njerëz.”

Agjencia publike e lajmeve Agência Brasil raportoi se të paktën 12 automjete u futën në lumin Curusa.

Dëshmitarët okularë të cituar nga G1 raportuan se rruga ishte e bllokuar nga kamionë.

Disa ditë më parë, policia rrugore kufizoi pjesërisht hyrjen në urë për shkak të problemeve strukturore. Sipas faqes së internetit, pësoi zhvilloi një çarje që gradualisht po bëhej më e madhe dhe kishte shkaktuar bllokime trafiku përpara katastrofës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore