Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Paketa 40 mijë euro/ Udhëtime luksi në Dubai për të bërë vaksinën

Paketa 40 mijë euro/  Udhëtime luksi në Dubai për të

Trendi i ri i pushimeve në kohën e Covid është udhëtimi luksoz ku përfshihet edhe vaksina. Në Mbretërinë e Bashkuar, klubi privat “Knightsbridge Circle” lejon anëtarët e tij, që duke paguar anëtarësinë vjetore prej 25 mijë paund të fluturojnë në Dubai dhe Abu Dhabi për t’iu nënshtruar vaksinës Pfizer ose në Indi për atë AstraZeneca/Oxford.

Anëtarët e klubit duhet të rezervojnë vetëm një avion privat, për të marrë dozën e parë të vaksinës dhe të presin në një hotel luksoz ose vilë me një pishinë, të kompletuar edhe me një kuzhinier privat, për dozën e dytë.

Ndërsa kostoja e vaksinës është përfshirë në regjistrim, ajo e pushimit, fluturimi me klasin e parë me Emirates dhe akomodimi arrin në 40 mijë paund.

“Ne jemi pionierët e këtij programi luksoz të udhëtimit,” tha themeluesi i klubit Stuart McNeill për “The Telegraph”.

 Në këtë lloj udhëtimi mund të marrin pjesë vetëm ata personat 65 vjeç dhe që i kanë të qarta burimet financiare.

“Ne kemi një përgjegjësi morale për t’i dhënë përparësi kategorive më të rrezikuara,” tha McNeill.

Knightsbridge Circle tha se rreth 20% e klientëve të tij kanë fluturuar në Dubai dhe Abu Dhabi. Ndërkohë, klubi po studion destinacione të reja.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore