Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Pak pasi u rikonfirmua në pushtet/ Bashar al-Assad sulmon me granata e raketa opozitën

Pak pasi u rikonfirmua në pushtet/ Bashar al-Assad sulmon me granata e

Pak pasi u rikonfirmua në pushtet, Bashar al-Assad, ka sulmuar një ish-fortesë të opozitës me raketa e granata artilerie në një përpjekje për të shtypur një kryengritje ndaj tij.

Deraa al-Balad dhe rrethina e tij, rreth qytetitet Deraa, u sulmua me artileri të rëndë nga dy divizione të ushtrisë siriane dhe milicit aleate të mbështetura nga Irani, duke nisur nga mëngjesi i sotëm në një ofensivë që vazhdoi gjatë gjithë ditës.

Në përgjigje të bombardimeve, rebelët e armatosur filluan kundërsulmet në të gjithë fshatin, duke vrarë të paktën 8 luftëtarë pro-regjimit dhe duke kapur dhjetëra të tjerë peng.

Të paktën 4 civilë vendas u vranë dhe sipas banorëve, një numër i madh njerëzish kanë filluar të ikin.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore