Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Nuk ndodhte që nga korriku i vitit të shkuar, asnjë i vdekur nga covid në Angli 24 orët e fundit

Nuk ndodhte që nga korriku i vitit të shkuar, asnjë i vdekur nga

Asnjë vdekje e shkaktuar nga  Covid-19 nuk është raportuar në Angli, Uells dhe Irlandën e Veriut të hënën, hera e parë që nga 30 korriku i vitit të kaluar.

Ndërsa në tre kombe të Britanisë së Madhe nuk u raportuar asnjë I vdekur nga covid, katër vdekje u raportuan në Uells.

Shifrat vijnë, ndërsa niveli i alarmit të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar ulet nga katër në tre .

Niveli i alarmit tre do të thotë që edhe pse virusi është akoma në qarkullim të përgjithshëm, transmetimi nuk është më i lartë.

Edhe pse shifrat janë gjithnjë të ulëta pas fundjavës, mediat raportojnë se të dhënat sugjerojnë që kombinimi i karantinës me vaksinat kanë dhënë efektin e dëshiruar duke e ulur numrin e të vdekurve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore