Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Nuk na vendosni dot kusht..."/ Balla fton Alibeajn për diskutimet e Presidentit: Rikthehuni në tryezë!

"Nuk na vendosni dot kusht..."/ Balla fton Alibeajn për

Taulant Balla ka mbajtur ditën e sotme një fjalë të shkurtër për mediat teksa ka konfirmuar se opozita nuk mund të detyrojë mazhorancën për të pranuar domosdoshmërisht propozimin e tyre.

Ndër të tjera Balla ka patur një apel për opozitën, teksa i ka ftuar ata sërish në tryezën e diskutimit. 

Balla: Unë mund t’ju konfirmoj se ne zyrtarisht nuk kemi pasur asnjë komunikim zyrtar me emër konkret. Prandaj ju këshilloj të riktheheni në tyrezë menjëherë. Kjo gjë duhet bërë me seriozitët. Nuk ka pasur dakordësi në takimin e mëparshëm për atë formulën 4-2. Ç’kuptim ka pastaj që kandidatin e opozitës ta mbështesë me vota shumica.

Po nëse ne nuk biem dakord për asnjë nga ato katër emra, çfarë ndodh? Ne japim garancinë publike që atë person e mbështesim, por nuk mund të thuash që o zgjidh një nga këto të katërt ose të denoncoj për shkelje të marrëveshjes. Ne e kemi thënë që kjo gjë nuk mund të bëhet kështu. Fryma është që opozita të ketë të drejtën e propozimeve brenda 2 raundeve të para. I kanë 8 kandidatura? Le t’i sjellin publikisht ato kandidatura dhe zyrtarisht, më pas ne do u themi për secilin prej tyre.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore