Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"Nuk ia uroj as armikut"/ Infermieria nxjerr foto, transformimi shokues që pësoi nga puna në spitalin Covid

"Nuk ia uroj as armikut"/ Infermieria nxjerr foto, transformimi

Një infermiere ka treguar, me anë të një postimi në Twitter, tregoi se si nisi “udhëtimi” i saj në luftimin e koronavirusit, dhe si ka shkruar deri më tani.

Kathryn, e cila filloi të punonte si infermiere në Tenesi tetë muaj më parë, ndau dy fotografi në Twitter ku tregonte transformimin që i kanë bërë kushtet e vështira në të cilat punon.

Në foton që ndodhet në të majtë, ajo shfaqet duke i buzëqeshur kamerës, imazhi i dytë pastaj tregon një realitet tjetër. Kathryn duket e rraskapitur pas një turni 12 orësh në fundjavë, ndërsa në fytyrë i dallohen shenjat e lënë nga pajisjet që e mbrojnë nga Covid-19.

Të dyja fotografitë tani janë bërë virale, ndërsa postimi ka marrë mbi 850,000 pëlqime dhe 78,000 retweets.

Bashkë me fotot, infermieria i bëri thirrje publikut të merrte seriozisht pandeminë, duke paralajmëruar se nuk do t’ia uronte virusin “as armikut të saj më të keq”.

"Nuk ia uroj as armikut"/ Infermieria nxjerr foto, transformimi"Nuk ia uroj as armikut"/ Infermieria nxjerr foto, transformimi"Nuk ia uroj as armikut"/ Infermieria nxjerr foto, transformimi

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore