Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Një tjetër tërmet godet Turqinë, ja magnituda dhe epiqendra e lëkundjes

Një tjetër tërmet godet Turqinë, ja magnituda dhe epiqendra

Një tjetër tërmet regjistrohet në Detin Egje, pranë birgjeve turke.

Sipas asaj që raportojnë mediat në Turqi, tërmeti me magnitudë 4 ballë të shkallës rihter dhe me thellësi 6.97 km, ka lëkundur edhe një herë zonën e Izmirit.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë ishujt Dodecanese ndërsa nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale.

Zona në fjalë është e njohur për aktivitetin e saj sizmik.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore