Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Nipi i Kim Jong-Un zhduket pas takimit me CIA-n

Nipi i Kim Jong-Un zhduket pas takimit me CIA-n

Nipi i sundimtarit të Koresë së Veriut Kim Jong-un, Kim Han-sol u pa për herë të fundit në aeroportin e Taipeit.

Dyshohet se Kam Han-sol donte të ikte në Amsterdam me nënën dhe motrën e tij, në mënyrë që të kërkonte azil atje.

Kur mbërriti në Taipei, kryeqytet i Tajvanit, ai u takua me aktivistë nga grupi disident “Free Joseon” në aeroport. Kur familja donte të merrte fluturimin për në Amsterdam, nuk u lejuan të hipnin.

Disa orë më vonë, agjentët e CIA-s i kapën ata dhe që nga ajo kohë nuk ka asnjë gjurmë të tyre.

Siç shkruan ”New York Post“, ai dhe nëna dhe motra e tij po mbahen në një vend sekret nga agjentët e shërbimit sekret amerikan.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore