Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Nga të dhënat për armët, te dokumentet e klasifikuara/ Ukraina ‘shtie’ në dorë usb-në sekrete të Rusisë, ja përmbajtja

Nga të dhënat për armët, te dokumentet e klasifikuara/

Një hard disk me të dhëna sekrete për ushtrinë ruse ka rënë në dorë të Ukrainës.

Lajmi është bërë i ditur nga Shërbimi Kufitar ukrainas nëpërmjet një njoftimi në Twitter, ndërsa deklaroi se mes të dhënave kishte një listë të stafit të ushtrisë ruse, të dhëna për armët si dhe për stërvitjet. Hard disku përmbante po ashtu dhe disa dokumente sekrete me një rëndësi të madhe për Moskën zyrtare sipas Ukrainës, pasi ishin etiketuar si “të klasifikuara”.

Nga të dhënat për armët, te dokumentet e klasifikuara/

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore