Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

'Na përket neve'/ TRONDIT ish-zyrtari rus: Rusia të përfitojë nga kriza e tërmetit në Turqi dhe të pushtojë Stambollin

'Na përket neve'/ TRONDIT ish-zyrtari rus: Rusia të

Ish-politikani rus Semyon Bagdasarov ka deklaruar se Rusia duhet të përfitojë nga kriza në Turqi e shkaktuar nga tërmeti i fundit dhe të aneksojë disa nga territoret e saj. 

Rusët duhet të vendosin forca të caktuara në Turqi, tha  Bagdasarov dhe t’i kthejë Rusisë Kostandinopojën (tani të njohur si Stamboll), duke shtuar se qyteti historikisht na përket neve.

Le të përfitojmë nga kjo, ata kanë krizë.

Falë Zotit ata kanë një krizë. Kriza duhet të përfundojë me shembjen e Turqisë dhe aneksimin e këtyre territoreve për ne", tha ai. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore