Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Mori rrogën e një muaji 286 herë/ Burri jep dorëheqjen dhe zhduket, kompania e pret të kthejë paratë

Mori rrogën e një muaji 286 herë/ Burri jep dorëheqjen dhe

Një burrë nga Kili që iu paguan 200 herë më shumë se rroga e tij, ka dhënë dorëheqjen dhe është zhdukur, megjithse kishte pranuar të kthente paratë, sipas raportimeve nga vendi.

Punonjësi i paemëruar publikisht, ishte ndjerë sikur kishte fituar llotarinë pasi u pagua 286 rroga nga punëdhënësit e tij, një kompani mishi e quajtur Cial, shkruanin mediat kilene.

Pas marrjes së rrogës së tij ku gabimisht u pagua një total prej 65,398,851 peso kilene ($170 000), në vend të rrogës së zakonshme prej 500,000 pesos ($500) ai u zhduk.

E përditshmja vendase ‘Diario Financiero’, shkruante se kur drejtuesit vunë re gabimin, punonjësi u kontaktua menjëherë për t’i kërkuar të kthente shumën e madhe.

Dhe normalisht ai kishte premtuar të shkonte në bankë mëngjesin e nesërm për të kthyer paratë. Por në një kthesë të papritur të ngjarjeve, ai nuk u pa në punë të nesërmen. Drejtuesit e shtangur tentuan të kontaktonin, por pa sukses. Ironikisht disa ditë më vonë, dikush tjetër dorëzoi një letër dorëheqjeje për llogari të të kërkuarit, i cili nuk është parë më prej atëherë.

Kompania e mishit tashmë po kërkon ndihmë ligjore për rekuperimin e parave, për të cilat ende nuk shihet asnjë gjurmë e dukshme.

Në mënyrë të ngjashme në maj, një burrë në Japoni që kishte përfituar në celularin e tij të gjithë fondin e ndihmës mjekësore të qytetit  ¥46.3 milionë (€338,580), kishte pranuar se e humbi në bixhoz në celularin e tij brenda dy javëve. Sipas gazetës vendase SoraNews24, gabimi kishte ndodhur pasi emri i tij ishte në majë të listës së informacionit që i dërgohej bankës, e cila besonte se po ia dërgonte bashkisë së qytetit.

24-vjeçari nga qyteza e Abu në perëndim të Japonisë kishte shpenzuar të gjitha paratë në kazinotë në rrjet por u zotua se do të paguante paratë “pak nga pak”, shkruan britanikja Mirror.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore