Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Momenti TRONDITËS! Makina përplas keq çiftin që udhëtonte me motoçikletë (VIDEO)

Momenti TRONDITËS! Makina përplas keq çiftin që

Një video e publikuar nga mediat e huaja tregon momentin e frikshëm kur një burrë dhe grua, janë përplasur keq nga një makinë. Ata po udhëtonin me një motoçikletë kur papritur shfaqet një mjet që i godet.

55-vjeçarja Alison Amner shihet teksa ‘fluturon’ nga motoçikleta dhe përplaset mbi një mur kopshti. Ajo u përplas nga një mjet, shoferi i të cilit kishte konsumuar kokainë.

Amner, e cila ishte e ulur në pjesën e pasme të motoçikletës, ka marrë lëndime të shumta që ia ndryshuan jetën.

Bashkëshorti i saj Richard, 58 vjeç, pësoi një frakturë të trefishtë të hapur të femurit mes lëndimeve të tjera katastrofike, ndërsa zonja Amner theu gishtin, hundën, nëntë brinjë dhe shpoi mushkëritë e saj.

Momenti TRONDITËS! Makina përplas keq çiftin që

“Daily Mail” shkruan se katër muaj pas përplasjes, dyshja i janë nënshtruar më shumë se 20 transfuzioneve gjaku. Jo vetëm kaq, pasi ata ende përdorin karriget me rrota për të lëvizur si dhe bëjnë çdo ditë vizita mjekësore.

Momenti TRONDITËS! Makina përplas keq çiftin që

Vajza e tyre 29-vjeçare, Jody, tani po kujdeset për ta në shtëpi.

Ndërkohë autori i ngjarjes është 49-vjeçari, Matthew Bell, i droguar. Ngjarja ka ndodhur më 16 korrik, kur Bell parakaloi një furgon me Chevrolet-in e tij në një kthesë dhe përplasi çiftin.

Tani dyshja ka folur për kalvarin e tyre, pasi Bell u burgos për 30 muaj dhe iu dha një ndalim i zgjatur i drejtimit.

Momenti TRONDITËS! Makina përplas keq çiftin që

Momenti TRONDITËS! Makina përplas keq çiftin që

Momenti TRONDITËS! Makina përplas keq çiftin që

Momenti TRONDITËS! Makina përplas keq çiftin që

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore