Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Momenti prekës/ Shërbëtorja mbron në kohë rekord vogëlushen pas shpërthimit në Bejrut (VIDEO)

Momenti prekës/ Shërbëtorja mbron në kohë rekord

Një shërbëtore në një prej shumë shtëpive të shkatërruara në Bejrut të Libanit, ka vepruar me shpejtësinë e dritës për të mbrojtur një vajzë të vogël pas shpërthimit të fuqishëm.

Në pamjet filmike duket gruaja e cila po bën punët e shtëpisë dhe në momentin e shpërthimit ajo vepron sa hap e mbyll sytë për të tërhequr vogëlushen nga krahu e për ta çuar në vend të sigurtë.

Duket që nga shpërthimi thyhen të gjitha xhamat e dhomës ku vajza e vogël luante. Nga kjo tragjedi kanë humbur jetën mbi 137 vetë dhe mbi 5000 janë plagosur.

Autoritetet thonë se numri i të vdekurve do të rritet, pasi shumë prej trupave ende nuk janë nxjerrë nga rrënojat.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore