Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Misteri/ "Erdhi nga hapësira", një sferë e çuditshme titani gjendet në Bahamas, autoritetet dyshojnë se...

Misteri/ "Erdhi nga hapësira", një sferë e

Autoritetet në Bahamas po përpiqen të zgjidhin misterin e origjinës së një sfere titani që thuhet se 'erdhi nga hapësira'.

Objekti i çuditshëm u gjet në plazh nga një grua britanike, e cila njoftoi menjëherë autoritetet.

Misteri/ "Erdhi nga hapësira", një sferë e

Në sferë ka shkrime në gjuhën ruse dhe për këtë arsye, fillimisht autoritetet mendojnë se sfera mund të ketë qenë pjesë e ndonjë anije ruse kozmike.

Sipas tyre, sfera mund të ketë shërbyer si rezervuar karburanti për raketën, ndërsa mbi të, në gjuhën ruse përshkruhen të dhëna si pesha dhe diapazoni i temperaturës.

Sidoqoftë nuk dihet ende me siguri sesi objekti përfundoi në Bahamas, ndërsa autoritetet ruse nuk kanë bërë asnjë reagim.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore