Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në histori (FOTO)

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

Miliarderi Bill Gates njoftoi ndarjen nga bashkëshortja e tij, Melinda Gates. Çifti pritet të ndajnë një pasuri marramendëse prej 130 milionë dollarësh.

Sidoqoftë, deri kur ndarja e pasurisë të finalizohet, tani për tani, këto janë disa nga divorcet më të shtrenjtë në histori.

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

Ish-gruaja e Jeff Bezos, MacKenzie Bezos, ka përfituar 25% të aksioneve të Amazon, që përkthehet në 35 miliardë dollarë.

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

Divorci i bashkëthemeluesit të Google, Sergey Brin dhe ish-bashkëshortes së tij Anne Wojcicki nuk u bë asnjëherë publik. Por e sigurtë është që Anne përfitoi një shumë me nëntë zero.

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

Miliarderi Bill Gates njoftoi ndarjen nga bashkëshortja e tij, Melinda Gates. Çifti pritet të ndajnë një pasuri marramendëse prej 130 milionë dollarësh.

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

Pas një beteje ligjore gjashtë vjetore, miliarderi rus Dmitry Rybolovlev u urdhërua nga gjykatat zvicerane t’i jepte ish bashkëshortes 4.5 miliardë dollarë.

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

Kur Jocelyn Wildenstein, e njohur në New York për operacionet plastike, u divorcua nga Alec Wildenstein, tregtar veprash arti, përfitoi plot 2.5 miliardë dollarë nga ndarja. Sipas tabloidëve amerikanë, ajo gjithashtu u pagua 100 milionë dollarë për 13 vitet në vijim.

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

teve Wynn, i angazhuar në biznesin e kazinove, u martua me Elainen, dy herë, nga 1963 deri më 1986 dhe nga 1991 deri më 2010. Hollësirat e divorcit u mbajtën të fshehta, por përflitet për 1 miliard dollarë.

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

Bernie dhe Slavica Ecclestone, divorcia kushtoi 1.2 miliardë dollarë. 

Miliona dollarë në mes, divorcet më të shtrenjta në

Divorci i Kim Kardashian dhe reperit Kaney West, është cilësuar si një nga divorcet më të shtrenjta dhe padyshim më të bujshme në histori.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore