Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"Më vidhnin limonat"/ 50-vjeçari në Itali vret dy kushërinjtë e rinj, si u zbulua krimi i dyfishtë

"Më vidhnin limonat"/ 50-vjeçari në Itali vret dy

Giuseppe Battiato është një fermer i arrestuar nga karabinierët e Acireales si pjesë e hetimit nga Prokuroria Publike e Katanias për vrasjen e dyfishtë të zbuluar të mërkurën në lagjen Pennisi.

Ai ka pranuar përgjegjësitë e tij duke e motivuar gjestin me zemërim për përsëritjen e vazhdueshme të për vjedhjen e limonave të tij .

Viktimat janë Virgilio Cunsolo Terrano, 29 vjeç, dhe Vito Cunsolo, 30 vjeç.

Gjatë natës karabinierët kanë dëgjuar të afërm, miq dhe të njohur të dy viktimave, të cilët dyshohet se kanë lidhje me njëri-tjetrin, për të rindërtuar personalitetin e tyre.

Disa të afërm po kërkonin Cunsolo dhe Cunsolo Terrano, meqë nuk ishin kthyer në shtëpi një ditë më parë.

Ka pasur momente tensioni mbrëmjen e së mërkurës pas gjetjes së dy trupave. Viktimat jetonin në lagjen e populluar Librino.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore