Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e miliarderit në mes të natës (FOTO)

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

Fqinjët e Jake Paul deklaruan se dëgjuan ‘shpërthime misterioze gjatë natës’, pasi FBI u largua me armë zjarri të shumta nga rezidenca e yllit të YouTube-it në Los Angeles.

Agjentë të armatosur rëndë të veshur me veshje taktike zbritën në pronën e Calabasas në vlerë 6.9 milionë dollarë në automjetet ushtarake rreth orës 6 të mëngjesit, pasi ekzekutuan një urdhër kërkimi të mbyllur në lidhje me arrestimin e tij gjatë një grabitjeje të një qendre tregtare në Arizona, shkruan DailyMail.

Një fqinj i tha CBSLA se ai dëgjoi ‘shpërthime të mëdha me zë gjatë natës’, duke shtuar: “Këto janë thjesht misterioze, gjëra natën”.

Pamjet ajrore të bastisjes, të marra nga ABC7, treguan oficerët e zbatimit të ligjit që po dilnin nga shtëpia e e Paulit me disa armë në dorë, përpara se t’i ngarkonin ato në automjete policie si prova të dukshme.

Autoritetet nuk pranuan të komentojnë natyrën e bastisjes pasi urdhri është vulosur nga një gjykatës, por konfirmuan se nuk kishin në plan të bënin arrestime. Një burim i tha TMZ: “FBI po heton akuzat për akte kriminale që kanë të bëjnë me incidentin në Sheshin e Modës Scottsdale në maj të vitit 2020”.

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

Me mjete të blinduara dhe armë, FBI bastis shtëpinë e

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore