Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Më mirë vonë se kurrë/ Pas 3 muajsh mbërrin në destinacion anija që ndali tregun botëror

Më mirë vonë se kurrë/ Pas 3 muajsh mbërrin në

Anija gjigante me kontejnerë që bllokoi Kanalin e Suezit për gati një javë duke ndalur tregtinë botërore me vlerë 42 miliardë paund në ato momente, më në fund ka mbërritur në destinacion, në portin e Roterdamit në Holandë, ku dhe po zbarkon kargot.

Anija tashmë e famshme e quajtur Ever Given mbërriti në terminal 3 muaj më vonë nga sa ishte parashikuar.

Ajo po drejtohej drejt Roterdaim kur ngeci në hyrje të kanalit të Suezit më 23 mars.

Kjo shkaktoi një trafik të madh anijesh në det, me mbi 100 anije që prisnin  të kalonin në anën tjetër.

“Ishtë një moment çlirimi, një moment i veçantë, të shihje Ever Given më në fund të mbërrinte në destinacion,” tha drejtori i portit të Roterdamit, Hans Nagtegaal.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore