Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Marrëveshja për nëndetëset mes SHBA, Australi dhe Mbretëri e Bashkuar, Von der Leyen: Franca u trajtua në mënyrë të papranueshme

Marrëveshja për nëndetëset mes SHBA, Australi dhe

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von Der Leyen e ka konsideruar të papranueshëm trajtimin që i është dhënë Francës në kuadrin e paktit të sigurisë AUKUS midis Shteteve të Bashkuara, Australisë dhe Mbretërisë së Bashkuar.

“Një nga shtetet tona anëtare është trajtuar në një mënyrë të papranueshme, ne duam të dimë se çfarë ndodhi dhe pse” i tha ai gazetares së CNN, Christiane Amanpour, presidentja e KE-së Ursula Von Der leyen, gjatë një interviste.

Ndërsa shprehu zhgënjimin, ajo theksoi se kjo situatë duhet të sqarohet para se të vazhdohet përpara me biznesin si zakonisht.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore