Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

MAKABRE! E priti në errësirë, 50-vjeçari sulmon bashkëshorten me acid në orën 4 të mëngjesit (Detaje)

MAKABRE! E priti në errësirë, 50-vjeçari sulmon

Një grua është sulmuar me lëng kaustik nga bashkëshorti i saj në një dyqan pastrimi kimik ku ajo punonte.

Sipas mediave greke, 50-vjeçari ka ruajtur gruan në errësirë ??dhe kur ajo shkoi të hapte lavanderinë në orën 4 të mëngjesit, ai e sulmoi atë.

Mësohet se ai kishte blerë acidin klorhidrin në një supermarket me qëllimin për të vrarë bashkëjetuesin e tij.

Gruaja është gjetur nga pronari i pastrimit kimik dhe është dërguar në spital. Mjekët thonë se ajo rrezikon të humbë syrin e djathtë.

Pronari i biznesit e gjeti punonjës 49-vjeçare në gjendje të rëndë.

“Vrapova menjëherë për ta ndihmuar, autori ishte larguar. Ajo ishte në gjendje të keqe. Kishte hapur dyqanin, kishte marrë në një peshqir dhe po përpiqej të fshinte lëngun nga fytyra. Ajo qau shumë! Telefonova policinë për t’i informuar për sulmin që mori punonjësja dhe më pas erdhi babai im dhe më ndihmoi  ta çoja në spital me makinën tonë. Nuk më kishte thënë kurrë se ishte  kërcënuar nga dikush apo se kishte ndonjë problem ”, tha Iosif Pambouktsidis për protothema.gr.

MAKABRE! E priti në errësirë, 50-vjeçari sulmon

Ai tregoi se: “Për shkak të sezonit të verës ngarkesa është më e madhe, ndaj i kishim thënë që të fillonim herët turnin. Kështu ajo shkoi të hapte derën në agim dhe mbërriti e para. Burri e sulmoi duke i hedhur këtë lëng kaustik.”

Burri me kapuç, me një leckë të lagur në të njëjtin lëng që i shkaktoi djegie në fytyrë gruas, u përpoq t’i mbulonte gojën që ajo të mos bërtiste.

49-vjeçarja ka rezistuar me aq sa ka mundur, por babai i 4 fëmijëve të saj ka arritur t’i derdhë lëngun në fytyrë, para se të ikte.

Gruaja iu nënshtrua një operacioni në spitalin e Kalamatës dhe mendohet se me njërin sy mund të mos shikojë më kurrë.

“Ajo ka një djegie të rëndë kimike të shkallës 3-4 në syrin e djathtë.  Ekziston një rrezik serioz që nëse gjendja e saj të mos përmirësohet, ajo do të humbasë edhe shikimin Pjesa  tjetër e fytyrës  është në gjendje të mirë pa asnjë problem. Nëse gjendja e saj nuk përmirësohet dhe mjekët gjykojnë se ajo duhet të referohet për trajtime të tjera si transplanti do të transferohet në një spital terciar. Mjekët e saj do ta shohin situatën dhe do ta gjykojnë”, tha për protothema.gr  shefja e spitalit të Kalamatës, Eleni Aliferi.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur për shkak të mosmarrëveshjeve financiare mes ish-çiftit. Ata kishin 4 fëmijë së bashku, ndërsa gruaja kishte edhe 2 fëmijë nga martesa e mëparshme.

Mësohet ishin ndarë 6 vite më parë, por kohët e fundit kanë nisur të jetojnë bashkë pasi 50-vjeçari kishte probleme financiare.

Lidhja e tyre ishte formale dhe të dy i kishin bërë të qartë njëri-tjetrit se mes tyre nuk do kishte marrëdhënie sentimentale.

50-vjeçari u arrestua në spital, pasi shkoi për të parë gjendjen e gruas. Ai kishte pretenduar se ishte thjesht një vizitor por në fakt donte ta vriste. Ai u kap nga policia dhe u vendos në pranga.

Fillimisht e ka mohuar sulmin ndaj 49-vjeçares, por më pas ka pranuar se tentoi ta vriste.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore