Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Lëkundje të forta tërmeti pranë Shqipërisë, ja epiqendra dhe magnituda

Lëkundje të forta tërmeti pranë Shqipërisë, ja

Një tërmet me magnitudë 4.1 është regjistruar në orën 20:11 në Kretë, pranë Lasithit, raportojnë mediat vendase.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 33 kilometra në verilindje të Neapolis Lasithi dhe thellësia fokale e tij llogaritet në 5 kilometra.

Aktiviteti sizmik vazhdon në këtë zonë pasi dhe në orët e para të mëngjesit të së martës qytetarët ndjenë sërish lëkundje.

Tërmeti me magnitudë 4.1 Rihter, me thellësi fokale 15.9 km dhe me epiqendër 37 km ra në veri-verilindje të Neapolis Lasithit. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore