Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Ky është qyteti europian që deri më tani nuk ka të regjistruar as edhe një rast me COVID

Ky është qyteti europian që deri më tani nuk ka të

Ka një vend që nuk e njeh pandeminë. Është një vend i vogël që ka qenë gjithmonë pa COVID, pavarësisht nga fakti që e gjithë bota është e infektuar.

Dhe më e bukura është që nuk është shumë larg nesh. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për Bolognola-n në Itali, një qytet i vogël në rajonin e Marche që nuk është prekur kurrë nga coronavirusi.

Është një fshat i vogël në malet Sibillini, i njohur për majat e tij dhe për pistat e skive, në provincën Macerata. Ka pak më shumë se 150 banorë, por tërheq shumë turistë, veçanërisht dashamirësit e borës dhe malit.

Ajo që shënoi një rekord të tillë është një mister, por mbetet fakti që, deri më sot, kurrë nuk ka regjistruar kurrë një sëmundje ngjitëse.

Për kryebashkiakun, Cristiana Gentili, kishte një bashkëpunim të shkëlqyeshëm midis të gjithëve: administratë, restorante, ambiente akomodimi, qytetarë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore