Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kujdes pamjet! Kafshët ngordhin nga thatësira, të paktën 26 milionë njerëz në Afrikë po luftojnë për ushqim (VIDEO)

Kujdes pamjet! Kafshët ngordhin nga thatësira, të paktën 26

Të paktën 26 milionë njerëz po luftojnë për ushqim pas sezoneve të njëpasnjëshme pa reshje shiu në Afrikë.

Kushtet e thatësirës në Kenian veriore, pjesën më të madhe e Somalisë dhe Etiopisë jugore parashikohet të vazhdojnë të paktën deri në mes të vitit 2022, duke vënë në rrezik jetët e qytetarëve.

Situata është tashmë aq e keqe sa kafshët e egra po ngordhin dhe barinjtë raportojnë humbje deri në 70% të bagëtive të tyre.

Shihni videon e BBC./Gazeta SHQIP

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore