Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

KUJDES, pamje të rënda/ I gjakosur, por i buzëqeshur! Piloti hero i Ukrainës ndan foton e veçantë nga luftimet me rusët

KUJDES, pamje të rënda/ I gjakosur, por i buzëqeshur! Piloti hero

Ukraina po përballet gjithmonë e më shumë me vështirësi në luftën me Rusinë, për shkak edhe të armëve me të cilat ushtria e Vladimir Putin po furnizohet nga Irani.

Së fundmi, një prej pilotëve që përballet çdo ditë me dronët “vetëvrasës” të Iranit, ka ndarë një imazh nga pasojat e kësaj përballjeje.

 Majori Vadym Voroshylov, luftoi me pesë dronë vetëvrasës të prodhuar nga Irani dhe dy raketa përpara se një shpërthim ta linte atë me një plagë të keqe në kokë.

KUJDES, pamje të rënda/ I gjakosur, por i buzëqeshur! Piloti hero

Shpërthimi i dronit i shkaktoi gjithashtu dëme në avionin e tij luftarak, një MiG, duke e lënë Vadymin e plagosur të detyruan të tërhiqej në vend të sigurt, por jo pa bërë një foto, ku shfaqej fitimtar, edhe pse i gjakosur në gjithë fytyrën.

Voroshylovi  mori famë pas një beteje heroike në tetor, raporton MailOnline, për të cilën fitoi dhe çmimin e lavdëruar të Heroit të Ukrainës, Urdhrin e Yllit të Artë nga Presidenti Volodymyr Zelenskyy një muaj më vonë.

KUJDES, pamje të rënda/ I gjakosur, por i buzëqeshur! Piloti hero

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore