Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kreu Republikan i Senatit nuk e 'lëshon' Trumpin: Nuk kam vendosur ende si do të votoj

Kreu Republikan i Senatit nuk e 'lëshon' Trumpin: Nuk kam

Kreu Republikan i Senatit, Mitch McConnell sapo ka thënë se nuk ka marrë ende një vendim nëse do të votoj për shkarkimin e Donald Trump.

"Ndërsa shtypi ka qenë me spekulime, unë nuk kam marrë një vendim përfundimtar se si do të votoj dhe kam ndërmend të dëgjoj argumentet ligjore kur ato të paraqiten në Senat," tha ai.

Pesë republikanë kanë deklaruar se do votojnë pro ngritjes së akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump.

Ligjvënësja Jaime Herrera Beutler njoftoi të martën në mbrëmje se do të votojë pro ngritjes së akuzave. Ajo u shpreh nëpërmjet një deklarate se zoti Trump "veproi kundër betimit që ka bërë si president".

"Presidenti i Shteteve të Bashkuara nxiti protesta të dhunshme që synonin të ndalonin transferimin paqësor të pushtetit nga një administratë në tjetrën", tha Herrera Beutler.

Ligjvënësja Liz Cheney, numri tre ligjvënësve republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve tha në shpjegimin e mbështetjes së saj për ngritjen e akuzave se "kurrë më parë nga ana e një presidenti nuk ka patur një tradhëti më e madhe".

Mes republikanëve të tjerë që thanë se do të votonin për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e zotit Trump janë ligjvënësit John Katko, Adam Kinzinger dhe Fred Upton./ Gazeta SHQIP

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore